Tudnátok segíteni? SŰRGŐS!


1., 15 kg 600Ft egységárú cukorkához kevertek 430Ft egységárú cukorkát.A keverék kg-kénti ára 480Ft/kg. Hány kg-nyi a keverék?

2., Mekkora az a szám amelynek 25%-a,42,5-del nagyobb mint a szám 20%-a?



#matematika #egyenlet #megoldaható
2016. nov. 8. 15:27
 1/2 anonim ***** válasza:

2., Mekkora az a szám amelynek 25%-a,42,5-del nagyobb mint a szám 20%-a?

Tehát a szám 5%-a = 42,5?

2016. nov. 8. 15:36
 2/2 anonim ***** válasza:

1,

15kg--600ft

xkg--430ft

keverék (15+x)*480

15*600+x*430=480(15+x)

2,

0,25x-42,5=0,2x

megoldva: x=850

850 25%-a=212,5

850 20%-a 170

2016. nov. 8. 15:37