Vajon véglegesen kiszoríthatják-e az elektronikus adathordozók a könyveket?
...Ezzel a címmel kell 2 oldalas fogalmazást írni, de nem tudom, hogyan kezdhetnék neki, ebben kellene segitség. Hogyan kezdenétek neki? Mivel kezdenétek? Hogyan néz ki egy fogalmazás szerkezetileg?
Nem igazán vagyok irodalmi beállítottságú, tényleg jól jönne a segítség...
A válaszokat előre is nagyon köszönöm :)
Középiskoláig bezárólag eldobják az agyukat a tanárok, ha annyit tudsz, hogy bevezetés, tartalom (vagy hogy hívják) és befejezés.
Bevezetésben leírhatod, hogy mi is a téma meg hogy miről fogsz írni.
A tényleges tartalomban leírod az ezzel kapcsolatos tudnivalókat. A különálló gondolatokat szétszedheted új bekezdésekre.
A befejezésben meg szépen összefoglalod, meg saját véleményt mondasz a témáról.
Hát hogy milyen előnyei vannak az elektronikusnak, milyen hátrányai a papír alapúhoz képest.
Pl. könnyebb hordozhatóság (egy kis e-bookra ráfér több ezer könyv), viszont nincs meg az papír érintésének a "hangulata".
Az elkövetkező 40-50 évben biztosan nem szoríthatják ki teljes mértékben.
Bár az elektronikus anyagok napjainkban igencsak tekintélyes teret hódítanak, és szerepük egyre inkább bővülő tendenciát mutat, a papíralapú adatok (könyvek, jegyzetek, levéltári anyagok, stb.) még sokáig igencsak jelentékeny szereppel fognak bírni.
Ennek egyik oka az, hogy valamennyi tudományunknak az alapja könyvekben fektetett le, másrészt pedig ezeknek meglehetősen nagyfokú keresettsége okán gyakran szükségeltetik visszanyúlni főleg a papíralapon, a digitalizálás nehézsége folytán is.
Valamennyi újonnan készülő elektronikus dokumentum a klasszikus anyagokon alapokra épül, így azok fontossága és szerepe könnyen beláthatóan nem elhanyagolható.
Azon túlmenően tehát, hogy van illata, van súlya a könyveknek, további hangsúlyt jelentő tény, hogy időhöz korlátozott a digitalizálás folyamata, műszaki okokból adódóan.
A XX. század második felétől, annak is loginkább az utolsó vévtizedétól, azaz mióta megjelentek a különböző elektronikus adathordozók, , DVD-k, pendrive-ok, később már az e-bookok folyik egy küzdelem köztük és a Könyvek közt. Mindkettőjüknek megvannak a maga saját előnyei és hátrányai. A következőkben ezekről is szó lesz, hogy állást tudjunk foglalni a kérdésben.
[TÁRGYALÁS]
Az elektronikus adathordozók a könyvekhez képest még nagyon fiatalok.
<-- itt tartok :/
A tervem az, hogy most elindulok az első 5MB-s szekrény méretű IBM merevlemeztől úgy, hogy az adattárolás fontos volt mindig, a számítógépek korában már digitális formában történik, aztán az előnyei a könyvvel szemben, aztán pár hátrány, és utána, hogy "Ezzel szemben" a könyvek előnyei, aztán a hátrányai, aztán valahogy átvezetem a dolgokat a könyvek kialakulásához, Kódexek, ilyenek.... ez már nem az ún világon. A számteches részről talán tudnék is 2 oldalt írni, de erről a Könyv levelete részről...
szerintetek ez igy milyen lenne? Ha jónak tűnik, hogyan folytathatnám?
A vélemény szerintem kb az lesz hogy jobban szeretem digitális formában magamnál tartani a könyveimet, mert ez korszerűbb, és haladni kell a korral, de múltat sem szabad elfelejteni, mert nélküle mindez a jelen nem lehetne, azaz a könyveknek is fenn kell maradniuk.
// huhh...
// bocs, ha elírtam szavakat, telefonról, kézírással irok egy érintőpálcával, nem látom, ha hibázom...
Köszönöm az eddigi segítséget!
Nyugodtan írhatsz az informatikai oldaláról. Sőt javaslom, azt a részét hangsúlyozd, amihez jobban értesz/nagyobb tapasztalatod van benne.
Mutass rá az elektronikus anyagok helyes tárolási módszerére, azok buktatóira.
És a másik, egyébként nem küzdelemről beszélünk a könyvek és az elektronikus adattárolás között, hanem egy alternativ lehetőség kínálkozik.
Amely alternativ lehetőségnek korlátai vannak műszaki oldalról is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!