Egy szórólencse fókusztávolsága 25cm (f=-25) egy 12,5cm magas fényes tárgy a lencse előtt 50cm-re található. Hol jön létre a kép és milyen magas?

2016. nov. 2. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Lásd itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


Amúgy nálatok hagyomány, hogy csak azért se írtok értelmes címet?

2016. nov. 2. 21:17
 2/3 Arp Du ***** válasza:

[link]

második kép

2016. nov. 2. 21:32
 3/3 Arp Du ***** válasza:

[link]

1/f= 1/t + 1/k

f=-25 , t=50

-0,04= 0,02 +1/k

-0,06=1/k

k= -1/0,06

k= -16,67


K/T=k/t

T=12,5 tárgy magasság

k=-16,67

t=50

K= 4,17 kép magassága

2016. nov. 2. 22:47