Egy szórólencse fókusztávolsága 25cm (f=-25) egy 12,5cm magas fényes tárgy a lencse előtt 50cm-re található. Hol jön létre a kép és milyen magas?2016. nov. 2. 19:12
1/3 anonim válasza:
Lásd itt:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
Amúgy nálatok hagyomány, hogy csak azért se írtok értelmes címet?
3/3 Arp Du válasza:
1/f= 1/t + 1/k
f=-25 , t=50
-0,04= 0,02 +1/k
-0,06=1/k
k= -1/0,06
k= -16,67
K/T=k/t
T=12,5 tárgy magasság
k=-16,67
t=50
K= 4,17 kép magassága