Tudnátok segíteni a lenti matek feladatokban?


Sajnos tiszta hülye vagyok matekból és két feladat van,amit ha vért izzadok is,akkor se tudok.


1. Mennyi a valószínűsége,hogy 3 sárga és 5 lila golyóból hármat kiválasztva..

a,mind sárga lesz?

b,több lesz a lila?

c,pontosan két lila lesz?


2.Mennyi a valószínűsége,hogy ha Magdi,Jenő,Bence,Edit és Melinda moziba megy,és jegyük egymás mellé szól,akkor Bence és Edit nem ülnek egymás mellett?



2016. nov. 1. 14:49
 1/3 dq ***** válasza:

Ehhez pedig nem kéne vért izzadnod.


A definíció úgy szól, hogy

> p = (megfigyelt, vagyis "jó" esetek száma)/(összes esetek száma)


Összesen (8 alatt 3) = 56 eseted van, ha más nem, felírod az összeset, és megszámolod a "jó" eseteket egyesével.

Ha kicsit lustább vagy, akkor trükkösen számolod meg a "jó" eseteket.


A 2. feladatban már 120 esetet kell végignézned :(

2016. nov. 1. 15:28
 2/3 dq ***** válasza:

az 1/a-t lelövöm:

összesen 56 féle képpen tudsz 3 golyót kihúzni 8 golyóból, és az 56 féle különböző kihúzásból egyetlen lesz, amelyikben mindegyik golyó sárga.

Tehát

> p = (kedvező)/(összes) = (1)/(56) = 1/56.


Most az 1/b,c-t ugyanígy, oldd meg te.


(hint: legyenek a golyóid s1 s2 s3 és l1 l2 l3 l4 l5, és ezekből szeretnél olyan 3-as csoportokat csinálni, ahol több "l"-es golyó van, mint "s"-es. Például

(s2 l3 l5) ilyen, de (l1 l2 l4) is ilyen. Számold meg, hogy hány ilyen van (ha máshogy nem, hát kézzel), és oszd el 56-tal)

2016. nov. 1. 15:33
 3/3 anonim válasza:
ugy irigylem azt aki ilyen okos :( jo nektek! en amugy szep targynak tartom a matekot es tok szar hogy csak par reszet ertem :((
2016. nov. 1. 21:37