2016. okt. 26. 14:48
2/6 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Ránézésre is több, mint a fele a 36840
3/6 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Kétféleképpen lehet ezt kiszámolni:
1) Ahogy az egyes csinálta, ilyenkor a százalékos értéket elosztod százzal(balra eltolod kettővel a tizedesvesszőt), majd ezzel beszorzod.
2) itt előbb elosztod 100-zal az alapot, majd beszorzod(jelen esetben a 31-gyel)
Pl.:
1) ezt láthattad
2)61400:100*31=19034
4/6 anonim válasza:
Értsd meg, miről van szó. Absz nem bonyolult.
A 61400 maga a 100%. A 31% ennek a 31 század része.
Esetünkben 61 400 × 0,31 = eredmény;
Az 5%-a például pedig 61 400 × 0,05 = számold ki.
5/6 anonim válasza:
A kérdezőből még matematika professzor is lehet!
6/6 BeLac válasza:
Ez a 36840 pont a 60%-a.
36840/61400=0,6*100=60%
vagy
61400/100=614 "614=1%" --> 36840/614=60%