Mennyi 61400 nak a 31 % a? Nagyon bizonytalan vagyok. Helyes vagy nem ha hibás a jó kérlek írjátok ke köszi 36 840?


2016. okt. 26. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
61400*0,31=19034
2016. okt. 26. 14:52
 2/6 anonim ***** válasza:
Ránézésre is több, mint a fele a 36840
2016. okt. 26. 14:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Kétféleképpen lehet ezt kiszámolni:

1) Ahogy az egyes csinálta, ilyenkor a százalékos értéket elosztod százzal(balra eltolod kettővel a tizedesvesszőt), majd ezzel beszorzod.

2) itt előbb elosztod 100-zal az alapot, majd beszorzod(jelen esetben a 31-gyel)


Pl.:

1) ezt láthattad

2)61400:100*31=19034

2016. okt. 26. 23:43
 4/6 anonim válasza:

Értsd meg, miről van szó. Absz nem bonyolult.

A 61400 maga a 100%. A 31% ennek a 31 század része.

Esetünkben 61 400 × 0,31 = eredmény;

Az 5%-a például pedig 61 400 × 0,05 = számold ki.

2016. okt. 31. 00:07
 5/6 anonim válasza:
A kérdezőből még matematika professzor is lehet!
2016. nov. 1. 06:46
 6/6 BeLac válasza:

Ez a 36840 pont a 60%-a.

36840/61400=0,6*100=60%

vagy

61400/100=614 "614=1%" --> 36840/614=60%

2016. nov. 2. 16:20