Mennyi egy ketted a mínusz elsőn?


2016. okt. 25. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:
A számológépem szerint kettő.
2016. okt. 25. 19:15
 2/2 anonim ***** válasza:

Érdemes kiindulni a II. hatványozás-azonosságból: azonos alapú hatványok hányadosa egyenlő a számláló és a nevező kitevőjének különbségére emelt alappal. Képlettel:


a^n/a^m=a^(n-m)


Nekünk most az van, hogy (1/2)^(-1). A fenti képlet alapján ez egyenlő (1/2)^0/(1/2)^1-nel (mivel 0-1=-1). Tudjuk, hogy (1/2)^0=1, (1/2)^1=1/2, tehát


=1/(1/2), törttel osztásnál annak reciprokával szorzunk: 1*(2/1)=2


Tehát (1/2)^(-1)=2.

2016. okt. 25. 19:22