Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Angol szöveg lefordítása?

Angol szöveg lefordítása?

Figyelt kérdés

What's the trick?


I was fifteen years old when I went to India for the first time. I was with my parents on a two-week holiday in this country of great mystery. One day, we were on our way to the Taj Mahal and we decided to stop at a small marketplace. As I was walking around the crowded marketplace, I suddenly saw something amazing. A man was lying on a bed of nails but he looked comfortable, like he felt no pain at all. I couldn't believe my eyes! I moved through the crowd and saw another man. He threw a long rope up into the air and, to my surprise, a small byo started climbing up the rope. Further along, someone else was playing the flute while a snake was dancing in front of him. How do they do all those amazing things? I wondered. It wasn't until some years later that I got an answer to that question when I read an article about the mysteries of the fakirs in India. Anyone can sit on a bed of nails and not feel much pain. However, the nails should be close together. As for the snake charmers, well, snakes are deaf so they can't hear the music the snake carmer is playing! They just sway from side to side, because the charmers move in the same way. Just to be on the safe side, the snake charmers take the snake's poison out. Now, the trick with the rope: the ropes are actually bamboo poles covered in rope. The fakir sits on top of a well and one or two people sit inside the well and hold the pole for the child to climb up it. So, that's how they do it. Was I dissapointed? Well, a little, I guess. But I still think India is the most exciting place in the world to go on holiday.


2010. ápr. 26. 19:44
 1/3 anonim válasza:
Én tizenöt éves volt, amikor mentem Indiába először. Én a szüleimmel egy két hetes nyaralás ebben az országban a nagy rejtély. Egy napon, voltunk a magunk módján, hogy a Taj Mahal és elhatároztuk, hogy megáll egy kis piac. Ahogy mászkálok a zsúfolt piacon, hirtelen láttam valami csodálatos. Egy férfi feküdt az ágyon a szegek, de úgy nézett ki, kényelmes, mintha nem érzett fájdalmat egyáltalán. Nem hittem a szememnek! Én tört át a tömegen, és láttam egy embert. Ő dobott egy hosszú kötelet a levegőbe, és nagy meglepetésemre, egy kis byo indult felkapaszkodott a kötélen. Távolabbi, valaki más volt, fuvolát, míg a kígyó táncolt előtte. Hogyan csinálnak minden csodálatos dolog? Azon töprengtem. Nem volt mindaddig, amíg néhány évvel később kaptam egy választ erre a kérdésre, amikor olvastam egy cikket arról az rejtelmeit a fakírok Indiában. Bárki ül ágyon körmök és nem érzem sok fájdalom. Ugyanakkor a körmök kell közel egymáshoz. Mint a kígyó charmers, nos, kígyók süketek így nem hallja a zenét a kígyó carmer játszik! Ők csak inog jobbra-balra, mert a charmers mozognak ugyanazon a módon. Csak, hogy a biztonság kedvéért, a kígyó charmers hogy a kígyó mérge ki. Most, a fogás a kötél: a kötelek ténylegesen bambusz oszlopok kiterjed kötelet. A fakír ül a tetején egy jó és egy vagy két ember ül a kút belsejében, és tartsa a rúd a gyermek felmászni meg. Igen, ez hogyan csináljuk. Voltam csalódott? Nos, egy kicsit, azt hiszem. De még mindig hiszem, India a legizgalmasabb hely a világon, hogy menjen nyaralni.
2010. ápr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Miért nem csinálod meg egyedül a házit? :/
2010. ápr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
SZERINTEM IGY MAR MEGERTED:)
2010. ápr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!