Meg lehet szerkeszteni egyértelműen ezt a háromszöget?

Egyik oldala a=4,2 cm, másik oldal b=9,2 cm, a közös csúcsukhoz tartozó súlyvonal pedig sc=6 cm. Nem a számok szerinti megszerkesztés érdekel, csak az, hogy ha csupán ennyi információnk van, meg lehet-e szerkeszteni egyértelműen, és ha igen, hogyan.
2010. ápr. 26. 19:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

23:39

vagy 1 v 2 adatból is

ha derékszögű akkor elég 2 adat, ha pedig szabályos háromszög akkor elég 1 adat elég

2010. ápr. 27. 00:11
 12/22 anonim ***** válasza:
Az is adat hogy derékszögű meg hogy szabályos...
2010. ápr. 27. 00:14
 13/22 anonim ***** válasza:
De ne vitatkozzunk már hülyeségen. 20:41-es hozzászólásomban le is írtam tökéletesen hogy kell megszerkeszteni. B asszameg mi a szart csináltam én az elmúlt 3 és fél órában? Tanulnom kellett volna.
2010. ápr. 27. 00:16
 14/22 anonim ***** válasza:

00:14

elvagy tájolva, mert az nem számít adatnak

2010. ápr. 27. 00:29
 15/22 anonim ***** válasza:
Tehát a megoldás itt valószínűleg abban lesz, hogy a háromszög súlyvonalai 1 pontban haladnak át és egymást 1:2 arányban metszik. Vagyis jelen esetben az C súlyvonalán (6 cm ) a C csúcstól 2 cm-re metszi egymást a 3 súlyvonal.
2010. ápr. 27. 00:37
 16/22 anonim ***** válasza:
vagyis a C csúcstól 4 cm-re
2010. ápr. 27. 00:39
 17/22 anonim ***** válasza:

00:37 kommentemhez


elsőnek meg kell szerkeszteni az "a" oldalt ( AB szakasz ), meg kell felezni, a felezési pontból körzővel egy 6 cm sugarú kört csinálni, felvesszük körzővel a "b" oldalt és a B pontból rámérjük a körre, a metszéspontot összekötöd a B ponttal utána pedig az A ponttal.

2010. ápr. 27. 01:03
 18/22 anonim ***** válasza:

Utolsó: ez rossz megoldás, mert nem a b oldalhoz tartozó súlyvonal a 6cm, hanem az a és b közös csúcshoz tartozó...

Hidd már el hogy a 20:41-es megoldásom a jó.

2010. ápr. 27. 07:13
 19/22 anonim ***** válasza:

Utolsó, már kezdesz nagyon felbaszni...... azt se tod miket írsz nem is értem mi alapján magyarázol... vegyél elő papírt nézd meg hamár ennyi képzelő erőd sincs....

amit te leírtál az meg akkora hülyeség hogy arra nincs szó....

2010. ápr. 27. 10:25
 20/22 anonim ***** válasza:

egy háromszöget akkor lehet megszerkeszteni csak,ha:


a két kisebb számot összeadva nagyobb lesz az erdmény,mint a 3. oldal.

pl nem lehet szerkeszteni:

a=1,b=2,c=8cm,mert: a+b<c = 1+2<8

ezt sem lehet:

a=3,b=2,c=5cm, mert: a+b (ez a 2 legkisebb) = c...

= 3+2 = 5 ,

tehát

nem lehet szerkeszteni.

ha másra gondolsz akkor sajnálom,én így tudom.

2010. ápr. 27. 12:58
1 2 3