A feladat így szól: Nyomás alatt hevített ammónia 25 térfogatszázaléka elbomlik nitrogénre és hidrogénre. Mi az így kapott gázelegy térfogat%-os összetétele? Nekem 75-6.25-18,75 ot jött ki de nem ez a megoldás van benne valami trükk :)Előre is köszönöm2016. okt. 16. 19:43
1/2 Arp Du válasza:
2 NH3 = N2 + 3 H2
0,25 NH3 = 0,25/2 N2 + 0,25*3/2 H2
NH3 0,75 marad
N2 0,25/2= 0,125
H2 0,25*3/2= 0,375
összesen 1,25
mól%
NH3 0,75/1,25= 0,6
N2 0,125/1,25= 0,1
H2 0,375/1,25= 0,3
asszem mind3 ideális gáz
mol% = téfogat%?
2/2 A kérdező kommentje:
Koszi!!!
2016. okt. 17. 07:45