A feladat így szól: Nyomás alatt hevített ammónia 25 térfogatszázaléka elbomlik nitrogénre és hidrogénre. Mi az így kapott gázelegy térfogat%-os összetétele? Nekem 75-6.25-18,75 ot jött ki de nem ez a megoldás van benne valami trükk :)Előre is köszönöm

2016. okt. 16. 19:43
 1/2 Arp Du ***** válasza:

2 NH3 = N2 + 3 H2

0,25 NH3 = 0,25/2 N2 + 0,25*3/2 H2


NH3 0,75 marad

N2 0,25/2= 0,125

H2 0,25*3/2= 0,375

összesen 1,25


mól%

NH3 0,75/1,25= 0,6

N2 0,125/1,25= 0,1

H2 0,375/1,25= 0,3

asszem mind3 ideális gáz

mol% = téfogat%?

2016. okt. 16. 23:58
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszi!!!
2016. okt. 17. 07:45