Valaki megtudná mondani, hogy ennek a kémia feladatnak mik a megoldásai?


A)kénatom

B)klóratom

C)mindkettő

D)egyik sem


1. Az atommagjában 32 proton van.

2. Tömegszáma 35.

3. 17 elektront tartalmaz egy atomja.

4. A rendszáma 16.

5. Az atommagjában 18 neutron található.

6. Az atommagjában 16 elektron van.

7. Az elektronburkában 3 héj van.

8. A 2p alhéja telített.



nagyon fontos lenne!!!! előre is köszi!:)



#kémia #négyeleműasszociáció
2016. okt. 16. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Előveszed szépen a periódusos rendszert és megnézed!
2016. okt. 16. 19:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A protonszám=rendszám=(semleges atomban)elektronszám, tehát a periódusos rendszerből megtalálod, hogy a kén rendszáma 16, a klóré meg 17, tehát az első kérdésre egyik sem a válasz. A tömegszámba viszont az atommagban lévő összes nukleon (proton és neutron) darabszáma beleszámít, vagyis azok összegét jelenti, így 35-ös tömegszáma a klórnak van (17 proton + 35-17=18 neutron). 17 elektronja is a klórnak van, mert annyi a rendszáma, ahogy már írtam, és a kén rendszáma 16. Az 5-ös kérdésre csak a klór a válasz, mert a kén atommagjában ugyanannyi neutron van, mint proton (32-16=16), mindkettőnek 3 héja van, mert a periódusos rendszer 3. periódusában (sorában) vannak (ráadásul közvetlenül egymás mellett). És a 2p alhéja mindegyiknek telített, mert az még az atomtörzs része, vagyis nem a legkülső héj, hiszen ugye ha 3 héja van, akkor a 3. a legkülső, a 2p-ben a 2-es meg azt jelenti, hogy ez a p alhéj a 2-es héjon belül van. Remélem tudtam segíteni, és kapok zöld kezet. :)

2016. okt. 16. 19:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Csak gyakorlásképpen, az első kérdésre amúgy a germánium lenne a jó válasz, mert annak valóban 32 a rendszáma (nézd meg a periódusos rendszerben), de a tömegszáma már 73, ami azt jelenti, hogy 73-32=41 darab neutron van az atommagjában.
2016. okt. 16. 19:17
 4/4 A kérdező kommentje:
úristen nagyon szépen köszönöm
2016. okt. 16. 20:20