Fejezze ki lg8 értékét lg5=0,699 ismeretében.
Fejezze ki lg40-et b sehitségével, ha tudja, hogy lg20=b
2016. okt. 15. 14:20
1/2 anonim válasza:
lg8=lg(40/5)=lg40-lg5
lg40=lg2*20=lg2+lg20=lg2+b
2/2 anonim válasza:
Majdnem jó az első válasz is, de szerintem: