Van egy kis problémám ezekkel a feladatokkal:o segitenétek?


Fejezze ki lg8 értékét lg5=0,699 ismeretében.


Fejezze ki lg40-et b sehitségével, ha tudja, hogy lg20=b



2016. okt. 15. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:

lg8=lg(40/5)=lg40-lg5

lg40=lg2*20=lg2+lg20=lg2+b

2016. okt. 15. 15:03
 2/2 anonim ***** válasza:
77%

Majdnem jó az első válasz is, de szerintem:

[link]

2016. okt. 15. 17:23