A csokoládé piacáról készített kutatásokból a következő egyenlet jellemzi Q (D) = 1600- 300p, ahokl a Q (D) a keresett mennyiség, és P az ár . A kínalati összefüggések a Q (s) = 1400 + 700P egyenlettel írhatók le, ahol Q (S) a kínált mennyiség . Számoljuk ki a csokoládépiacon érvényes egyensúlyi árat és mennyiséget! Valaki?2016. okt. 12. 14:24
1/1 anonim válasza:
Abból kell kiindulni, hogy Q(D) = Q(S)
1600 - 300p = 1400 + 700p (adjunk hozzá mindkét oldalhoz 300p-t)
1600 = 1400 + 1000p (vonjunk ki 1400-at)
200 = 1000p (osszuk el)
p* = 0,2 ennyi az egyensúlyi ár
Az egyensúlyi mennyiséghez fel kell írni a keresleti és kínálati függvény inverzét és utána ugyanígy kell kiszámolni.