Meee11 kérdése:

Közgáz feladat, Mankiw könyvből valaki segítség?

A csokoládé piacáról készített kutatásokból a következő egyenlet jellemzi Q (D) = 1600- 300p, ahokl a Q (D) a keresett mennyiség, és P az ár . A kínalati összefüggések a Q (s) = 1400 + 700P egyenlettel írhatók le, ahol Q (S) a kínált mennyiség . Számoljuk ki a csokoládépiacon érvényes egyensúlyi árat és mennyiséget! Valaki?

2016. okt. 12. 14:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Abból kell kiindulni, hogy Q(D) = Q(S)


1600 - 300p = 1400 + 700p (adjunk hozzá mindkét oldalhoz 300p-t)

1600 = 1400 + 1000p (vonjunk ki 1400-at)

200 = 1000p (osszuk el)

p* = 0,2 ennyi az egyensúlyi ár


Az egyensúlyi mennyiséghez fel kell írni a keresleti és kínálati függvény inverzét és utána ugyanígy kell kiszámolni.

2016. okt. 12. 15:08