Elektrotechnika számítás, ellenállás számítás hogyan?


Most lettem 9.-es és már ilyen nehéz házit adtak, igaz csak 1-et de akkor is.

Tudnátok ebben a feladatban segíteni létszíves? :)

Íme:

Az ellenállás-hőmérő mérőellenállása (α=0,00617 1/K) készült, ellenállása 0 celsius fokon 100ohm. Mekkora hőmérsékleten 200 ohm-os az ellenállás?


*Elmézést és szeretném (bocsi hogy ennyire követelőző vagyok) de ha le lenne vezetve mind ha 1 óvodásnak írnátok le hogy legközelebb tudjam.


Nagyon szépen köszönöm előre is nektek!!!!



2016. okt. 8. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazából van erre egy képlet:

α = [R-R0]/[R0*(T-T0)]


Ebben az α értéke a feladatban adott, ahogyan az R0=100 Ohm és T0=0 °C is, a kérdés, hogy R=200 Ohm esetén mekkora lesz T értéke. Tehát ebben az egyenletben minden ismert, csak a T az ismeretlen, így kiszámolható.

0.00617 = [200-100]/[100*(T-0)]

0.00617 = 100/[100*T]

0.00617 = 1/T

T = 1/0.00617 = 162 K

2016. okt. 8. 13:38
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi szépen!

Most

már érteni fogom!!!! :)

2016. okt. 8. 15:18
 3/3 anonim ***** válasza:
A végeredmény természetesen nem Kelvin, hanem °C. Amennyiben a képletbe nem 0°C-t helyettesítünk, hanem az ennek megfelelő 273K-t, akkor kapnánk a végeredmény Kelvinben.
2016. okt. 8. 16:41