Fizika valaki tud segíteni?


Egyenes úton személyautó ,az úttal párhuzamosan futó vasúti sínen pedig vonat halad. Az autó sebessége 68,4 km/h, a vonaté 54 km/h. A vonat 2,4 km-rel jár az autó előtt. Mennyi idő alatt és mekkora úton éri utol az autó a vonatot?

Ezt valaki megtudná nekem oldani? A fizika tanárunk semmit sem képes elmagyarázni mindent túl bonyolít senki se ért semmit, ha valaki értelmesen eltudná magyarázni azt megköszönném. :DD



2016. okt. 4. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:

képzeld el, hogy egy 50-el haladó vonaton vagy. Elhalad melletted egy autó, aminek a sebessége 60. Milyen gyorsnak látod?

Na jó, elmondom, 10 km/h-nak látod, tehát a két sebesség különbsége.

Tehát v = s/t csak a v helyett a két sebesség különbsége kell.

2016. okt. 4. 18:46
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ilyen feladatot úgy a legegyszerűbb megoldani ha relatív sebességet használsz.

Mennyi az autó relatív sebessége a vonatéhoz képest?

V (autó)-V (vonat)= 14,4km/h.

Mennyi idő alatt csökken tehát a 2,4km 0-ra?

s=v*t --> t=s/v= 2,4km /14,4 km/h =24km/144km=0,6 h 10perc. A többi a tied nem akarom elvenni az örömöt

2016. okt. 4. 18:49