2010. ápr. 24. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Tehát összesen 200 zsák van.

24 kg-os: x db

26 kg-os: 2x db (mivel 26 kg-os kétszer annyi van mint 24 kg-os)

30 kg-os: 200-(x+2x) db


És úgy írjuk fel az egyenletet, hogy az adott zsákból ahány darab van, azt megszorozzuk annyival, ahány kg belefér. És így ha a zsákok tartalmát összeadjuk, megkapjuk az össz mennyiséget, azaz 5132 kg-mot.


24x+26*2x+30*[200-(x+2x)]=5132 /zárójelfelbontás, beszorzások elvégzése

24x+52x+6000-90x=5132 /összevonás

-14x+6000=5132

-14x=-868

x= 62


Megvan, hogy x=62. Most visszahelyettesítjük az elejébe:


24 kg-os: x = 62 db

26 kg-os: 2x = 124 db

30 kg-os: 200-(x+2x) = 14 db


Ellenőrzés: 62+124+14=200 db zsák

62*24+124*26+14*30=5132 kg

2010. ápr. 24. 12:33
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked.
2010. ápr. 24. 16:59