2010. ápr. 24. 09:50
1/2 anonim válasza:
Tehát összesen 200 zsák van.
24 kg-os: x db
26 kg-os: 2x db (mivel 26 kg-os kétszer annyi van mint 24 kg-os)
30 kg-os: 200-(x+2x) db
És úgy írjuk fel az egyenletet, hogy az adott zsákból ahány darab van, azt megszorozzuk annyival, ahány kg belefér. És így ha a zsákok tartalmát összeadjuk, megkapjuk az össz mennyiséget, azaz 5132 kg-mot.
24x+26*2x+30*[200-(x+2x)]=5132 /zárójelfelbontás, beszorzások elvégzése
24x+52x+6000-90x=5132 /összevonás
-14x+6000=5132
-14x=-868
x= 62
Megvan, hogy x=62. Most visszahelyettesítjük az elejébe:
24 kg-os: x = 62 db
26 kg-os: 2x = 124 db
30 kg-os: 200-(x+2x) = 14 db
Ellenőrzés: 62+124+14=200 db zsák
62*24+124*26+14*30=5132 kg
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked.
2010. ápr. 24. 16:59