Az a lényeg hogy ugyanolyan két jegyű számmal kell osztani.

Ezutan a maradékoknak ugyanannyinak kell lenniuk.

327:x=


537:x=


2016. szept. 21. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor lesz ugyanannyi a maradék, ha az x osztója az 537-327=210-nek.

A 210 prímtényezős alakja: 2*3*5*7

Ezekből kell kétszámjegyű osztókat kreálni:

10,14,15,21,30,35,42,70

Ha jól látom csak ennyi van, de lehet, hogy tévedek.

2016. szept. 21. 17:17
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem jok. Nem jon ki az eredmeny

Az a lenyeg ha elosztod amugyanannyi jojjon ki.

2016. szept. 21. 18:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem "ugyanannyinak kell kijönni", hanem a maradékoknak kell megegyezniük, ezt írtad.

Ha ugyanazzal a számmal osztasz el két különböző számot, SOSEM lesz ugyanaz az eredmény.


Ezeket írtam:

10,14,15,21,30,35,42,70


Ha elosztod a 327-et meg az 537-et 10-zel, akkor a maradék mindegyiknél 7 lesz. Ha 15-tel osztod őket, akkor 8 a maradék, és így tovább...

2016. szept. 21. 18:16
 4/6 A kérdező kommentje:

Felre irtam😂😂


327:X=


539:x=

2016. szept. 21. 18:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez esetben x osztója kell legyen az 539-327=212-nek.

212 osztói:

2,4,53,106


Ezek közül és ezek kombinációi közül egyedül az 53 lesz kétjegyű szám, tehát x=53 a megoldás.

2016. szept. 21. 18:31
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom
2016. szept. 21. 18:33