Tudna segíteni statisztikában valaki?


[link]


Azt nem értem hogy jöttek ki a termelés adatai és hogyan kell elindulni a számolásban ha csak a dolgozói létszám adatai és a félkövér számok voltak megadva?


2016. szept. 19. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:
A 2000=100℅ mit je!öl?
2016. szept. 20. 00:24
 2/3 A kérdező kommentje:
a 2000. év adata a bázisviszonyszám, az előző év=100% láncviszonyszám
2016. szept. 20. 10:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Meg van adva a dolgozói létszám. Vagyis, hogy 97,4-rőll 100,8-ra nőtt és így 620 lett a termelés. Az utolsó oszlopban meg van adva, hogy +20-szal nőtt a termelés ugyanebben az időben. Ebből ki tudod számolni, hogy 620-20=600 volt a termelés 2000-ben. Ezután el tudod kezdeni a bázisviszonyszámot. Az első év mindig 100,0. A következőt pedig: (620/600)*100=103,3. Utána látod, hogy a 3.évben 125,0 a bázisvsz., tehát ki tudod számolni a termelést: 600*1,25=750. Ekkor már tudod használni a láncviszonyszámot. Az első évnél nincs (-), a második év (103,3/100,0)*100=103,3 , a harmadik év (125,0/103,3)*100=120,9.

Ennyiből el tudsz indulni és haladni tovább? Ha nem, írj egy üzit és megpróbálok még segíteni?

Nem tudom, ti mivel csináljátok, de nálunk ez excelben ment, és azzal elég könnyű haladni.

2016. szept. 20. 13:11