2016. szept. 16. 15:45
1/1 anonim válasza:
40 cm=0,4 m, vagyis a vezeték sugara 0,2 m, így annak keresztmetszetének területe 0,2^2*pí m^2. Ha a folyadék sebessége 15km/h=25/6 m/s, akkor 1 másodperc alatt 25/6*0,2^2*pí m^3 megy el, így 20000 m^3-hez 20000/(25/6*0,2^2*pí)=120000/pí=~38197,22 másodperc=~10,61 óra kell.