Hányféleképpen helyezhető el 10 lány egy szállodában két háromágyas és egy négyágyas szobában?


2016. szept. 12. 21:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kombinacioval mindegy melyik szobaval kezdem :

(10 alatt a 4)*(6 alatt a 3)=210*20=4200 kombinacio...

Variacioval nem mindegy mivel kezdem :

(10 alatt a 4)*(4!-1)= 4830 variacio

(6 alatt a 3)*(3!-1)=100 vari

(3 alatt a 3)*(3!)= 6 vari

Osszesen : 4830*100*6= 2898000 variacio ....

2016. szept. 14. 16:07
1 2