2016. szept. 12. 21:54
11/11 anonim válasza:
Kombinacioval mindegy melyik szobaval kezdem :
(10 alatt a 4)*(6 alatt a 3)=210*20=4200 kombinacio...
Variacioval nem mindegy mivel kezdem :
(10 alatt a 4)*(4!-1)= 4830 variacio
(6 alatt a 3)*(3!-1)=100 vari
(3 alatt a 3)*(3!)= 6 vari
Osszesen : 4830*100*6= 2898000 variacio ....