1. W=F. S fejezzétek ki a) az F erőt b) az s utat 2. Sűrűség p=m_ (törve) V képtletből fejezzétek ki a) m tömeget, b) a V térfogatot 3. S=u1u2_2 fejezzétek ki a u1-et?

2010. ápr. 22. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
ebben mégis mi nem megy?
2010. ápr. 22. 14:14
 2/8 A kérdező kommentje:

uj anyag az ismeretlen kifejezése a képletből.

1-2 hülyegyerek miatt nem magyarázta el a tanitó

2010. ápr. 22. 14:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Jó, akkor én most elmagyarázom:

W=F*s képletből fejezzük ki az F-et:

a.) W=F*s /mindkét oldalt osztom s -sel, tehát

W/s=F

b.) Fejezzük ki s-et

W=F*s /mindkét oldalt osztjuk F-fel, tehát:

W/f=s


(ró)=m/V

a.) m tömeget fejezzük ki.

(ró)=m/V /mindkét oldalt szorozzuk v-vel

(ró)*V=m

b.) a V térfogatot fejezzük ki

(ró)=m/v /mindkét oldalt szorozzuk V-vel

(ró)*V=m /mindkét oldalt osszuk (ró)-val

V=m/(ró)


Az utolsó képletet le tudnád írni normálisan? Mi az a _2?

2010. ápr. 22. 14:53
 4/8 A kérdező kommentje:

törve 2-t jelent

Ebben is tudnátok segíteni?

A kocka felszínének S=6a2 (négyzeten) fejezzétek ki az a-t! Számítsátok ki a kocka élének a hosszát ha felszíne S=864cm3?

2010. ápr. 22. 15:44
 5/8 anonim ***** válasza:

S=(u1u2)/2 /szorozzuk mindkét oldalt 2-vel

2S=u1u2 /osszuk mindkét oldalr u2-vel

2s/u2=u1

________________________________

S=6a2 /mindkét oldalt osszuk el 6-tal

S/6=a^2 /mindkét oldalból vonjunk gyököt

√(S/6)=a


Ha meg meg van adva az S, akkor behelyettesítesz

a=√(s/6)

a=√(864/6)= 12 cm az a, vagyis az éle

2010. ápr. 22. 15:52
 6/8 A kérdező kommentje:
^ ez a jel mit jelent?
2010. ápr. 22. 15:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Négyzet.

Tehát

x^2=x a négyzeten=x a másodikon

2010. ápr. 22. 16:09
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nagyon sokat segítettél.Már csak fogalmazást kell írnom.Sajnos
2010. ápr. 22. 16:33