Tudtok írni egy megoldásmenetet?2016. szept. 8. 22:03
1/5 s55 válasza:
A kérdés tulajdonképpen arra vonatkozik, hogy a meccsek hanyadrészét játszották már le, hiszen mindenki mindenkivel játszik/játszott. Ez az arány 6/(7*6/2)=2/7 (eddig lejátszott meccsek/összes meccs)
2/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. szept. 9. 08:56
3/5 anonim válasza:
Fordítva! A NEM játszás valószínűsége kell.
Így (21-6)/21= 15/21 a helyes válasz.
4/5 s55 válasza:
Igen, 15/21 a helyes, bocsi, nem az eredeti kérdésre válaszoltam...
5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a korrigálást :)
2016. szept. 12. 09:47