Egy 7 fős társaságban mindenki mindenkivel játszik egy pingpong mérkőzést. Eddig hat meccset jatszottak le. Mennyi az eselye, hogy ha két embert véletlenszerűen kiválasztunk, hogy még nem játszottak egymással?

Tudtok írni egy megoldásmenetet?

2016. szept. 8. 22:03
 1/5 s55 ***** válasza:
A kérdés tulajdonképpen arra vonatkozik, hogy a meccsek hanyadrészét játszották már le, hiszen mindenki mindenkivel játszik/játszott. Ez az arány 6/(7*6/2)=2/7 (eddig lejátszott meccsek/összes meccs)
2016. szept. 8. 22:13
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. szept. 9. 08:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Fordítva! A NEM játszás valószínűsége kell.

Így (21-6)/21= 15/21 a helyes válasz.

2016. szept. 9. 09:17
 4/5 s55 ***** válasza:
Igen, 15/21 a helyes, bocsi, nem az eredeti kérdésre válaszoltam...
2016. szept. 9. 18:31
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a korrigálást :)
2016. szept. 12. 09:47