Mivel egyenlő a cos (x+5pi/2)?

Elméletileg -sinx a megoldás, de nem értem hogyan jutunk el odáig. Tudna valaki segíteni?
2016. szept. 8. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
45%

cos(a+b)=cosa*cosb-sina*sinb

cos(x+5pi/2)=cosx*cos5pi/2-sinx*sin5pi/2

cos5pi/2=0 ezért cosx*cos5pi/2=0

a másik tag -sinx*sin5pi/2

sin5pi/2=1

ezért -sinx*sin5pi/2 =-sinx*1=-sinx

2016. szept. 8. 09:17
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. szept. 8. 09:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Másik lehetőség: tudjuk, hogy a cos(x) függvény 2pí szerint periodikus, ezért a fenti egyenlő cos(x+pí/2)-vel (eltoltuk 2pí-vel jobbra). Tudjuk azt is, hogy cos(£)=sin(pí/2-£) (egy derékszögű háromszögben az egyik hegyesszög koszinusza megegyezik a másik hegyesszög szinuszával, és ez a tulajdonság a kiterjesztésnél is megmarad), tehát cos(x+pí/2)=sin(pí/2-(x-pí/2))=sin(-x), ez a függvény páratlan, tehát igaz rá, hogy f(-x)=-f(x), így sin(-x)=-sin(x), és ezt kellett belátni.
2016. szept. 8. 09:38