Hány kilogrammot használt fel nagyi az egyes összetevőkből?2016. szept. 6. 19:00
1/3 anonim válasza:
[30/(3+4+5+8)]x3=káposzta
[30/(3+4+5+8)]x4=hagyma
[30/(3+4+5+8)]x5=paprika
2/3 anonim válasza:
3:4:5:8
Összesen húsz...
20x = 30
x = 3/2
Behelyettesítgetsz (...3*3/2...4*3/2...5*3/2...8*3/2)
Káposzta: 4,5kg
Hagyma: 6kg
Zöldpaprika: 7,5kg
Uborka: 12kg
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. szept. 6. 19:27