Nagyi vegyes savanyúságot készített. Összesen 30 kg káposztát, hagymát, zöldpaprikát és uborkát használt fel, amelyeket (a fenti sorrendben) 3:4:5:8 arányban kevert össze?

Hány kilogrammot használt fel nagyi az egyes összetevőkből?

2016. szept. 6. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:

[30/(3+4+5+8)]x3=káposzta

[30/(3+4+5+8)]x4=hagyma

[30/(3+4+5+8)]x5=paprika

2016. szept. 6. 19:09
 2/3 anonim ***** válasza:

3:4:5:8


Összesen húsz...


20x = 30

x = 3/2


Behelyettesítgetsz (...3*3/2...4*3/2...5*3/2...8*3/2)

Káposzta: 4,5kg

Hagyma: 6kg

Zöldpaprika: 7,5kg

Uborka: 12kg

2016. szept. 6. 19:13
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. szept. 6. 19:27