Szerintetek? Matekházi,10. osztály

egy derékszögű háromszögbe négyzetet(oldalai y hosszúságúak) rajzolunk a befogóra és az azt az oldalt 3 részre osztja x,y, és z-re és be kel bizonyítani hogy X*Z=Y*Y (y a négyzeten)
2010. ápr. 17. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
nehezedre esne valakiről óra előtt lemásolni vagy egyszerűen bevallani a tanárnak, hogy nem csináltad meg?
2010. ápr. 17. 15:52
 2/7 anonim ***** válasza:

Hallod, írd le normálisan a feladatot. Azt se tudom mi micsoda. :D Mi az az X, mi a Z ? :D

A négyzet hogy osztja a befogót 3 részre? :p Tudtommal 2 részre osztja...

2010. ápr. 17. 16:06
 3/7 anonim ***** válasza:
tanulni kellene..
2010. ápr. 17. 16:15
 4/7 A kérdező kommentje:
na szóval van egy derékszögű háromszög melynek a belsejébe rajzolunk egy négyzetet aminek az oldala y és a négyzet egyik oldala a befogóra esik, ezáltal 3 részre osztja azt így a befogó hossza egyenló lesz x+y(négyzet oldala)+z és be kell bizonyítani hogy z*x=y*y(Y a nyégyzetennel)
2010. ápr. 17. 16:29
 5/7 A kérdező kommentje:
bocsi szarul írtam nem befogó hanem átfogó... sorry:)
2010. ápr. 17. 16:32
 6/7 anonim ***** válasza:

gondolkodj hasonló háromszögekben.

A négyzet alatti háromszög hasonló mint a négyzet alatti mert mindkettő derékszögű (a négyzet miatt) és az egyik szögük merőlegesszárú hegyesszög.

Ezek alapján leolvasható, hogy y/x=z/y és ha rendezed az egyenletet, akkor megkapod, hogy yxy=zx

2010. ápr. 17. 18:12
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi,sokat segítettél :)
2010. ápr. 17. 20:04