Dilimano kérdése:

Határozzuk meg azon f : R → R szigorúan növekvő elsőfokú függvényeket, amelyekre f ( f (x) ) = 4x + 3, ∀x ∈ R?


#Hazi matek #fuggvenyek feladat
2016. júl. 14. 14:05
 1/1 bongolo ***** válasza:

Elsőfokú függvény:

f(x) = a·x + b

Szigorúan növekvő: a > 0


Ebből kiindulva az a kikötés, hogy:

f(f(x)) = a·f(x) + b = a·(a·x+b) + b = 4x + 3


A befejezést rád bízom, gondolom, menni fog.

2016. júl. 14. 16:00