#Hazi matek #fuggvenyek feladat
2016. júl. 14. 14:05
1/1 bongolo válasza:
Elsőfokú függvény:
f(x) = a·x + b
Szigorúan növekvő: a > 0
Ebből kiindulva az a kikötés, hogy:
f(f(x)) = a·f(x) + b = a·(a·x+b) + b = 4x + 3
A befejezést rád bízom, gondolom, menni fog.