Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » FONTOS! Az atombomba szerepe...

FONTOS! Az atombomba szerepe és történeten a II. világháborúban?

Figyelt kérdés
Ez a dolgoztaom témája sok mindent keresgéltem a google-ben és vettem két könyvet is de valahogy még igy is kevés. 15 oldalt kell irnom belőle honvédelmi alapismeretekre! Valalki tudna segiteni?
2010. ápr. 12. 15:02
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibákért két napja nem aludtam:S:S
2010. ápr. 12. 15:02
 2/3 anonim válasza:

Az elképesztõ erejű tömegpusztító fegyver históriája igen ellentmondásos, hiszen a létrehozását eredményezõ kutatássorozatban sok-sok kiváló tudós (pl. Fermi, Bohr, Oppenheimer, Szilárd, Wigner, Teller stb.) vett részt, és õk olyan jelentõs eredményekkel gazdagították a tudományt, melyek elõnyei tagadhatatlanok. Ugyanakkor az emberiség képessé vált arra, hogy elpusztítsa önmagát.

Az atombomba katonai története is számos kérdõjelet vet fel. A Groves tábornok által vezetett Manhattan-program erõltetett menetben haladt, hogy megelõzhessék a németeket. A nyugati fronton az "Alsos" fedõnevû hírszerzõ-akció keretében dolgozó tisztek sokszor az elsõ vonalban harcoló katonákkal haladtak, hogy mindent azonnal megtudhassanak a német kutatások állásáról. Sokak szerint a németek még évekig nem tudtak volna atomfegyvert gyártani, mások úgy vélik, tudósaik nem is akartak eredményeket felmutatni... A Manhattan-program az európai háború lezárását követõen is gõzerõvel haladt, azzal az indokkal, hogy amennyiben Japán ellen bevetik ezt a fegyvert, amerikai katonák ezereinek életét fogja megmenteni. Ám mire a bombázásokra sor került, a japánok már a megadás gondolatával foglalkoztak.

Az elsõ atomrobbantásra 1945. július 16-án került sor Los Alamos mellett. Röviddel ezután az "éles" bevetések következtek. Augusztus 6-án Hiroshima városára dobták le az Enola Gay nevû B-29-es bombázó által szállított Little Boy típusú bombát. Kb. 90-120 ezer ember halt meg rettenetes körülmények között, és sokan szenvedtek borzalmas sebesüléseket. A leukémia, a sugárzás okozta láthatatlan kór a mai napig szedi áldozatait. Az atombomba történetének legvitatottab fejezete, hogy mindezek után szükség volt-e a második támadásra. Augusztus 9-én Nagasaki volt a célpont, ennél az akciónál a Fat Man típusú bombát vetették be. 39 ezer ember halt meg azonnal, ez a szám a késõbbi halálozások miatt kb. 60 ezerre nõtt.


Én ezt találtam róla, remélem valamennyire segít...

2010. ápr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szzépen köszönöm. Valami részletesebb kellene és valami kevésbé ismert már csak két oldal. Esetleg valakinek valami érdekes sztori?
2010. ápr. 13. 16:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!