Help nyelvtan házi szóelemzés :? :


MACSKÁKAT

KÖNYVÜK

LEGKISEBB

ISTVÁNÉ

FÜZETEI



2016. jún. 8. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Te aztán nagyon jól tudsz kérdezni...
2016. jún. 8. 20:36
 2/6 A kérdező kommentje:
jo bocsi de nagyon sürgösen kéne ezeknek a szavaknak a szoelemzése
2016. jún. 8. 20:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, kijavítjuk, ha rossz.
2016. jún. 8. 21:02
 4/6 anonim ***** válasza:

MACSKÁKAT - macská|k|at = 1+3+4

KÖNYVÜK - könyv|ük = 1+3

LEGKISEBB - leg|kis|ebb = 3+1+3

ISTVÁNÉ - istván|é = 1+3

FÜZETEI - füz|et|e|i = 1+2+3+3


bár az utolsót lehet úgy is, hogy füzet a szótő, de szerintem fűz>füzet.

2016. jún. 9. 13:21
 5/6 anonim ***** válasza:
A számok mit jelentenek?
2016. jún. 9. 19:19
 6/6 anonim ***** válasza:

húúúha 😱

1 - szótő

2 - képző

3 - jel

4 - rag

2016. jún. 10. 10:12