1. feladat: egyensúlyi ár és mennyiség. A keresleti függvény Q = 21 – 2p, a kínálati függvény p = –12 + 4Q. Határozza meg az egyensúlyi árat és mennyiséget!2016. máj. 30. 18:50
1/7 anonim válasza:
1.Átrendezed a keresletit. Kifejezed belőle a p-t.
p= (21-Q)/2
2.Így a két egyenletet összekapcsolhatod.
-12+4Q= (21-Q)/2
9Q=45
Q=5
Ez az egyensúlyi mennyiség.
3.A kijött mennyiséget visszahelyettesíted a két eredeti egyenletbe (igazából elég lenne az egyikbe, de célszerű ellenőrzés céljából mindkettőbe.)
Keresleti:
5=21-2p
p=8
Kínálat:
p=-12+4Q
p=8
Ez pedig az egyensúlyi ár.
2/7 A kérdező kommentje:
Koszi meg tudnal segiteni egy kicsit?
a sulis cuccban itt miert kell 4 el osztani?
p=-12 + 4Q --> Q -1/4p + 3
koszi amugy de mire a 10 feladat vegere erek :)
2016. máj. 30. 20:23
4/7 A kérdező kommentje:
Koszi..:) Ha esetleg elakadok majd irhatok neked? Nem bonyolultak ezek csak ez ilyen kiegeszito targy..:)
2016. máj. 30. 20:35
5/7 anonim válasza:
Persze, bár nem tudom meddig leszek.
6/7 A kérdező kommentje:
Rendben nekem jovo het elejeig van idom szoval az ido most nem akadaly:) es jo neked hogy ertesz ezekhez..:)
2016. máj. 30. 20:54
7/7 anonim válasza:
Hát illene... Gazdasági szakon vagyok:D