Valaki ezt a feladatot levezetve megtudná csinálni? A feladat lent található és közgazdaságtanos

1. feladat: egyensúlyi ár és mennyiség. A keresleti függvény Q = 21 – 2p, a kínálati függvény p = –12 + 4Q. Határozza meg az egyensúlyi árat és mennyiséget!
2016. máj. 30. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:

1.Átrendezed a keresletit. Kifejezed belőle a p-t.

p= (21-Q)/2


2.Így a két egyenletet összekapcsolhatod.

-12+4Q= (21-Q)/2

9Q=45

Q=5

Ez az egyensúlyi mennyiség.


3.A kijött mennyiséget visszahelyettesíted a két eredeti egyenletbe (igazából elég lenne az egyikbe, de célszerű ellenőrzés céljából mindkettőbe.)


Keresleti:

5=21-2p

p=8


Kínálat:

p=-12+4Q

p=8


Ez pedig az egyensúlyi ár.

2016. máj. 30. 19:54
 2/7 A kérdező kommentje:

Koszi meg tudnal segiteni egy kicsit?

a sulis cuccban itt miert kell 4 el osztani?


p=-12 + 4Q --> Q -1/4p + 3


koszi amugy de mire a 10 feladat vegere erek :)

2016. máj. 30. 20:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Az sima egyszerűsítés.


Hajrá!:)

2016. máj. 30. 20:30
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszi..:) Ha esetleg elakadok majd irhatok neked? Nem bonyolultak ezek csak ez ilyen kiegeszito targy..:)
2016. máj. 30. 20:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, bár nem tudom meddig leszek.
2016. máj. 30. 20:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben nekem jovo het elejeig van idom szoval az ido most nem akadaly:) es jo neked hogy ertesz ezekhez..:)
2016. máj. 30. 20:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát illene... Gazdasági szakon vagyok:D
2016. máj. 30. 21:12