A literenként 246g ammóniát tartalmazó oldat sűrűsége 0,9g/cm^3.Mennyi az oldat százalékos összetétele?


Hogyan kellene ezt megoldani?



2016. máj. 29. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Ró= m / V


V = 1 liter

Ró=0,9 kg/dm3

m(oldat)= Ró*V= 0,9 kg = 900g

m(oldott anyag) = 246 g

c= m(oldott anyag)/ m(oldat)*100% = 27,33%

2016. máj. 29. 20:34
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi,rájöttem a logikájára:))
2016. máj. 29. 20:46