1. magyar kártyából 5öt húzva mi lesz a valószínűsége, hogy lesz közte ász?
3. magyar kártyából 4et leosztva, mennyi a valószínűsége, hogy legfeljebb egy ász van benne?
4. dobókockát 3x dobva 3jegyű számot kapunk, mi a valószínűsége, hogy egy számjegy lesz hatos?
2016. máj. 23. 17:43
1/1 anonim válasza:
1.
Egy magyar kártya 32 lapos ebből 4 ász van( minden évszak)
Akkor 4/32=0.125*100= 12,5%