Tudnátok válaszolni egy kémiai kérdésre? Légyszi


1, 6 gramm magnéziumot elégettünk. Hány gramm fehér por keletkezett?


2, Fél mol hidrogén hány gramm kénnel egyesül?


A kiszámítási módot is írjátok le légyszi! Előre is köszi!


2016. máj. 16. 14:40
 1/1 Anonymus012 ***** válasza:

Szia!


1,

2Mg+O2=2MgO


n(Mg)=1,6/24,3=0,065mol

Megnézed az arányt,az Mg és az MgO között. 1:1.

Tehát ugyanennyi mól MgO keletkezett.

n(Mg)=n(MgO)

m(MgO)=0,065*40,3=2,62g


2,

H2+S=H2S

Megint megnézed az arányokat.Látod,hogy az arány 1:1-es.

Tehát:

n(H2)=0,5mol

n(H2)=n(S)

m(S)=0,5*32=16g

2016. máj. 17. 15:40