1, 6 gramm magnéziumot elégettünk. Hány gramm fehér por keletkezett?
2, Fél mol hidrogén hány gramm kénnel egyesül?
A kiszámítási módot is írjátok le légyszi! Előre is köszi!
2016. máj. 16. 14:40
1/1 Anonymus012 válasza:
Szia!
1,
2Mg+O2=2MgO
n(Mg)=1,6/24,3=0,065mol
Megnézed az arányt,az Mg és az MgO között. 1:1.
Tehát ugyanennyi mól MgO keletkezett.
n(Mg)=n(MgO)
m(MgO)=0,065*40,3=2,62g
2,
H2+S=H2S
Megint megnézed az arányokat.Látod,hogy az arány 1:1-es.
Tehát:
n(H2)=0,5mol
n(H2)=n(S)
m(S)=0,5*32=16g