Bella131313 kérdése:

Elmagyaráznátok egy matematikai számítást?


A kérdés:

Ház falának méretei: 5,2mx3,5m. Két ablak van rajt melynek méretei 2x1,8m. Mennyi a valószínűsége annak, hogy az ablakokat találja el egy labda?

Kedden témazáró és nem értem ezt a feladatot. Nem értem mi a dolgom vele. A számítás menetével sem vagyok tisztában.:( Ha segítenétek elmagyarázni nagyon megköszönném!:)



2016. máj. 12. 14:39
 1/4 anonim válasza:
50-50 :)
2016. máj. 12. 14:47
 2/4 anonim ***** válasza:

Két felület és egy százalékszámítás.

Kiszámítod a fal felületét és az ablak felületét, és kiszámítod, az ablak felülete hány százaléka a ház adott oldalának a felületének. Ez lesz azonos a találati valószínűséggel "próbálkozásonként", ha a labdát vaktában rugdossák és nem célszerűen az ablakot akarják beverni vele.

2016. máj. 12. 14:54
 3/4 anonim ***** válasza:
58%

Hát kezdd azzal, hogy megérted, hogy mi a kérdés: Valószínűségszámítás.


Azaz van esélye annak, hogy eltalálja és esélye annak is, hogy nem találja el. Tehát mielőtt belemész ebbe a bonyolult matematikai számításba, meg kell értened, hogy két eset fordulhat elő, amit ki kell számolnod: ELTALÁLOD VAGY NEM? MERT NEM MINDEGY.


TEHÁT (RAGE MAGYARÁZÁS):

1. Van egy nagy 5,2*3,5 = 18,2 négyzetméter területű fal. CSÚNYA NAGY FAL.

2. EZEN A CSÚNYA NAGY 18,2 TERÜLETŰ FALON van két darab, azaz összesen 2*2*1,8 = 7,2 négyzetméter területű ablak. AMI NEM JÓ, HA BETÖRIK.


MÉG EGYSZER:

18,2 FALON VAN 7,2 ABLAK

Remélem tudod követni.


A KÖVETKEZŐ MONDAT A LÉNYEG:

Csak azt kell tudnod, hogy hány százalékát fedi le az ablak a falnak. Amit nem célszerű betörni. UGYE?


Segítek: 7,2/18,2=0,3956 azaz hozzávetőlegesen 40%. És megoldottuk a problémát. Hát nem volt ez nehéz.

2016. máj. 12. 15:02
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget talán meglesz a kettes:"DD
2016. máj. 13. 16:28