Fizika ( elektromágneses indukció) házifeladat, áram kiszámítása?


Egy 1200 menetes,10cm2 keresztmetszetű,25 ohm belső ellenállású tekercs kivezetéseit rövidre zárjuk. A tekercset a 2*10^ (-5) T indukciójú földi mágneses mezőben 0,1 s alatt mágneses indukcióval párhuzamos tengelyű helyzetből a mágneses indukcióra merőleges helyzetbe forgatjuk. Mekkora átlagos áram folyik a tekercsen?

valaki eltudná magyarázni, hogy hogyan kéne megcsinálni, vagy neki kezdeni ?

előre is köszönöm !



2016. máj. 8. 12:14
 1/4 Minekvan ***** válasza:

Az S=10cm2 keresztmetszetű n=1200 menetű tekercset az egyik helyzetben átjárja a B=2*10^-5 Tesla indukció és a mágneses fluxus értékét adja ami Fí=B*S = (2*10^-5)*(10*10^-4)= 2*10^-8 Weber.


A tekercsben közben feszültség indukálódik, melynek nagysága U= -(deltaFí*n)/delta t.


A fluxusváltózás deltaFí nulláról 2*10^-8 -re változik 0,1 s alatt tehát az eredmény U=2,4*^10-4 Volt.


A rövidre zárt tekercs áramának csak a 25 ohmos ellenállása szab határt, így a gerjesztett áram I=U/R=9,6*^10-6 amper.

2016. máj. 9. 19:05
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!:) az egyetlen amit nem értek, hogy a deltafi az ugye 2*10^-8 és az osztva a delta t -vel (0,1) az nem 2*10^-7 ? de amúgy értem a menetét, szóval nagy segítség volt:)
2016. máj. 12. 19:19
 3/4 A kérdező kommentje:
jaa, meg kell szorozni n-nel..:) Akkor most már mindent értek:)
2016. máj. 12. 19:20
 4/4 Minekvan ***** válasza:
OK.
2016. máj. 12. 20:13