Hatarozd meg k-t,ha a k*x+(k-1)*y-k+2=0 egyenletu egyenes ket A es B pontjara teljesul,hogy 1/(OA^2)+1/(OB^2)=10;

A az x tengelyen van es B az y tengelyen.


OA-origo kezdopontu A vegpontu szakasz hossza

OB-origo kezdopontu B vegpontu szakasz hossza



2016. ápr. 27. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Az eredményt a "GeoGebrás" megoldásban láthatod:

[link]

Mehet a bizonyítás.

2016. ápr. 27. 18:56
 2/8 A kérdező kommentje:
koszi most mar csak azt kene bizonyitsam,hogy k=3.25
2016. ápr. 27. 19:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért? A k=1.5 -öt már bizonyítottad?
2016. ápr. 27. 19:12
 4/8 A kérdező kommentje:
nem,csak hasonlo a bizonyitasa az biztos
2016. ápr. 27. 20:37
 5/8 tatyesz ***** válasza:

A pont az x tengelyen van, ezért A(a,0), OA=a. A pont rajta van az egyenesen, ezért k*a+(k-1)*0-k+2=0, amiből a=(k-2)/k


B pont az y tengelyen van, ezért B(0,b), OB=b. B pont rajta van az egyenesen, ezért k*0+(k-1)*b-k+2=0, amiből b=(k-2)/(k-1)


1/(OA^2)+1/(OB^2)=10


1/a^2 + 1/b^2 = 10


k^2/(k-2)^2 + (k-1)^2/(k-2)^2 = 10


Innentől megy?

2016. ápr. 28. 12:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Tatyesz nagyon szép válaszát bemásoltam az előző linken szereplő munkalapra, hogy együtt lehessen látni. Ugye, nem tiltakozol ellene?
2016. ápr. 28. 17:28
 7/8 tatyesz ***** válasza:

#6

Ha nekem szól a kérdés, akkor nem tiltakozok. :)

2016. ápr. 28. 22:13
 8/8 A kérdező kommentje:
hu koszonom szepen, igy hogy leirtatok nem is tunik neheznek
2016. máj. 1. 13:32