Hatarozd meg k-t,ha a k*x+(k-1)*y-k+2=0 egyenletu egyenes ket A es B pontjara teljesul,hogy 1/(OA^2)+1/(OB^2)=10;
A az x tengelyen van es B az y tengelyen.
OA-origo kezdopontu A vegpontu szakasz hossza
OB-origo kezdopontu B vegpontu szakasz hossza
2016. ápr. 27. 16:45
1/8 anonim válasza:
2/8 A kérdező kommentje:
koszi most mar csak azt kene bizonyitsam,hogy k=3.25
2016. ápr. 27. 19:01
3/8 anonim válasza:
Miért? A k=1.5 -öt már bizonyítottad?
4/8 A kérdező kommentje:
nem,csak hasonlo a bizonyitasa az biztos
2016. ápr. 27. 20:37
5/8 tatyesz válasza:
A pont az x tengelyen van, ezért A(a,0), OA=a. A pont rajta van az egyenesen, ezért k*a+(k-1)*0-k+2=0, amiből a=(k-2)/k
B pont az y tengelyen van, ezért B(0,b), OB=b. B pont rajta van az egyenesen, ezért k*0+(k-1)*b-k+2=0, amiből b=(k-2)/(k-1)
1/(OA^2)+1/(OB^2)=10
1/a^2 + 1/b^2 = 10
k^2/(k-2)^2 + (k-1)^2/(k-2)^2 = 10
Innentől megy?
6/8 anonim válasza:
Tatyesz nagyon szép válaszát bemásoltam az előző linken szereplő munkalapra, hogy együtt lehessen látni. Ugye, nem tiltakozol ellene?
7/8 tatyesz válasza:
#6
Ha nekem szól a kérdés, akkor nem tiltakozok. :)
8/8 A kérdező kommentje:
hu koszonom szepen, igy hogy leirtatok nem is tunik neheznek
2016. máj. 1. 13:32