SOS Egy 53 Km/h sebességgel haladó autó letér az útról és oszlopnak ütközik. A légzsák kinyílik és az úthoz képest 65cm-es szakaszon állítja meg a felsőtestet ami 40 kg. Mekkora erőt fejt ki a légzsák a felsőtestre?


2016. ápr. 13. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
F=ma. Szöveget nem teljesen értem, de a gyorsulását kell kiszámolnod, majd megszorozni a tömeggel.
2016. ápr. 13. 22:37
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Rájöttem. 53kmph sebességről lassul le 0ra, 65cm úton.

Fgv tábla képlet: s=(v0+v)/2*t.

2s=v0*t mert v=0 kong hiszen megáll a test.

t=2s/v0=2*0.65/(53/3.6)=117/1325 s

F=dI/dt=m*dv/dt=40*(53/3.6)/(117/1325)=52N.

s a delta helyett van, I a lendület. Egyszerűbben is meg lehet oldani, egy ül gyorsulását számolva, de szart úgy csináltam, mert úgy ritkán lehet látni, de lehet és szükség.

2016. ápr. 13. 22:50
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi :)
2016. ápr. 13. 23:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy mit művelt az autokorrekt. Szóval a d van a delta helyett. Egyből gyorsulását számolva is meg lehet oldani, de így ritkábban lehet látni (hogy F=dI/dt) ezért így csináltam.
2016. ápr. 14. 06:16