Légyszives. Segítenéla háziban?

Egy lakás festéshez 25 kg 75 tömeg%-os festéket használnak. Mennyi víz kell a hígításhoz, ha a falra mázolt festék 30 tömeg%-os?

2016. ápr. 3. 15:17
 1/6 A kérdező kommentje:
a. Mennyi víz kell a hígításhoz, ha a falra mázolt festék 30 tömeg%-os? b. A befestett felület 220 négyzetméter. Mennyi víz párolog el a falfelület 1 Négyzetméter-éről?
2016. ápr. 3. 15:18
 2/6 tatagami ***** válasza:

Először kiszámolod a festék és a hígított festék tömegét:

(25/75)*100=33,33kg festék ebből 33,33-25=8,33kg a víz

(25/30)*100=83,33kg hígított festék ebből 83,33-25=58,33kg víz

tehát 58,33kg-8,33kg=50kg víz kell még bele, mert a 8,33 már benne volt

összesen 58,33kg víz van benne, így: 58,33/220=0,265kg/m²

Ha literben kell megadni akkor 1l=1kg

2016. ápr. 3. 15:48
 3/6 Minekvan ***** válasza:

A keverési egyenletből is indultatsz. m1*w1+m2*w2=(m1+m2)w3,

m1= a kiinduló festék oldat tömege 25kg

m2= a hígításhoz használt víz tömege

w1= oltat tömegszázaléka 75%

w2= víz koncentrációja o%

w3= a kívánt tömegszázalék 30%

A párolgás viszont sok mindentől függ: Vakolat, hőmérséklet, légáramlat,festék fajta, alapozás,rétegek, festék sűrűsége stb.

Gyártó a csomagoláson feltünteti, hogy mekkora felületre mennyi kg-ot javasol.

2016. ápr. 3. 15:53
 4/6 Minekvan ***** válasza:
Kedves Tatagami, a 25kg az oldat tömege amely tartalmazza a vizet25%+ festéket75%.Ebből kell kiindulni számoláshoz.
2016. ápr. 3. 16:06
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a váaszokat
2016. ápr. 3. 16:48
 6/6 tatagami ***** válasza:

Igaz, akkor ha még nem számoltad át kérdező:

25*0,75=18,75kg maga a festék víz nélkül, ebből 25-18,75=6,25kg a víz ami benne van

(18,75/30)*100=62,5kg a 30%-os hígított rész amiben 62,5-18,75=43,75kg víz van

43,75-6,25=37,5kg víz kell az eredeti festékbe hogy 30%-os legyen

A párolgás ha semmit nem kell figyelembe venni, csak azt hogy az összes víz elpárolog:

62,5/220=0,28kg/m²

2016. ápr. 3. 18:28