2016. márc. 19. 19:08
1/2 anonim válasza:
Megrajzolod a R sugarú kört, meghúzod az átmérőjét és kijelölöd rajta a középponttól 'L' távolságra szimmetrikusan a C és D pontokat, majd a körön a P pontot.
A CDP háromszöget tükrözöd a kör középpontjára (P tükörképe legyen P'), így kapsz egy paralelogrammát, melynek egyik átlója CD (2L), a másik PP' (2R), az oldalai pedig CP és DP hosszúságúak.
Mivel a paralelogrammában az átlók négyzetösszege egyenlő az oldalak négyzetösszegével:
(2L)² + (2R)² = 2(CP² + DP²)
Egyszerűsítés után
2(L² + R²) = 2(CP² + DP²)
A bal oldal állandó mennyiségekből áll, így az állítást bizonyítottuk.
2/2 anonim válasza:
Az utolsó sor helyesen:
2(L² + R²) = CP² + DP²