Ultraviolence kérdése:

Tudnátok segíteni? reakciók. ammónia +sósav oldat reakció oltott mész sósavval ammónium -hidroxid sósavval ammónium -hidroxid sósav oldattal aluminium sósavval nitrogénről őár dolgot illetve a víz előállításáról. Nagyon nagyon szépen megköszönném


2016. márc. 15. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:

NH3+ HCl = NH4Cl


Ca(OH)2 + 2 HCl = CaCL2 + 2 H2O

NH4OH + HCl = NH4Cl + H2O

2 Al + 6 HCl = 2 AlCl3 + 2H2

2016. márc. 15. 18:33
 2/3 A kérdező kommentje:
ezek melyikek?
2016. márc. 15. 18:40
 3/3 anonim ***** válasza:

sorrendben:

ammónia +sósav ... NH3+ HCl = NH4Cl

oltott mész sósavval ...Ca(OH)2 + 2 HCl = CaCL2 + 2 H2O

ammónium -hidroxid sósavval ...NH4OH + HCl = NH4Cl + H2O

alumínium sósavval... 2 Al + 6 HCl = 2 AlCl3 + 2H2

2016. márc. 16. 21:07