2016. márc. 15. 18:20
1/3 anonim válasza:
NH3+ HCl = NH4Cl
Ca(OH)2 + 2 HCl = CaCL2 + 2 H2O
NH4OH + HCl = NH4Cl + H2O
2 Al + 6 HCl = 2 AlCl3 + 2H2
2/3 A kérdező kommentje:
ezek melyikek?
2016. márc. 15. 18:40
3/3 anonim válasza:
sorrendben:
ammónia +sósav ... NH3+ HCl = NH4Cl
oltott mész sósavval ...Ca(OH)2 + 2 HCl = CaCL2 + 2 H2O
ammónium -hidroxid sósavval ...NH4OH + HCl = NH4Cl + H2O
alumínium sósavval... 2 Al + 6 HCl = 2 AlCl3 + 2H2