Hogyan kéne ezt megoldani?

Figyelt kérdés

C++, 1, Csinálj 10 db véletlenszerű számot egy tömbbe, és írjuk ki a szorzatukat.

2, -10 és +10 közé eső 20db szám összegét számold ki, és írd ki a párosak számát, a negatívak számát, és a négyzetösszegüket. Én erről az anyagról lemaradtam, és jól jönne egy kis segítség (nem a kész program kéne, hanem egy kis rávezetés hogy hogyan tudnám megoldani).



2016. márc. 9. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:

egyáltalán milyen módszerrel kell véletlenszámot generálni, vagy az lényegtelen?


egyébként ezzel van probléma vagy egy tömb elemeinek a szorzatának, összegének blabla kiszámolása?


én úgy régen úgy álltam hozzá egy problémához, hogy ha én lennék a gép, akkor milyen parancsokat adjak magamnak? azt mondani, hogy ezt szorozd össze nyilván nem működik. akkor legyen úgy, hogy pl írom egy lapra az eredményeket, veszem az első elemet, ő lesz a szorzat, aztán a szorzatot összeszorzom a 2. elemmel. ez lesz az új szorzat. utána a szorzatot összeszorzom a 3. számmal, ez lesz az új szorzat..stbstb. és ha a 10. számig is eljutottam akkor büszkén mondhatom, hogy a szorzat a 10 szám szorzata.



a második feladatnál pl, hogy a párosok száma: ott van előttem a tömb, megyek az első elemtől az utolsóig, és mindegyikre ránézek, hogy páros-e. ha úgy találom, hogy igen akkor azt mondom, hogy 1 db párost találtam. aztán megnézem a következőt és megnézem, hogy ő páros-e, ha azt találtam, hogy páros, akkor 1-et hozzáadok az általam talált páros számok számához.

2016. márc. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én úgy értelmeztem a feladatot hogy egyszerűen tömbbe kiíratok 10db 0 és 5 közé eső véletlen számot, és ezeket szorzom egymással. Ezt a szorzást én úgy értelmezem hogy 1.-t megszorzom a 2.-al, annak az eredményét a 3.-al és stb.. Azután ezeknek az eredményét kiíratom.
2016. márc. 9. 15:53
 3/4 anonim ***** válasza:

hát igen így kell megcsinálni. vagy a konkrét megvalósítás nem megy?


csinálsz szorzat változót ami kezdetben 1. mész egy for ciklussal az elsőtől a végéig (0 - 10). és a ciklusmagban a szorzat:= szorzat * tömb_i


ha pedig bizonyos feltételek vannak pl páros, negatív stb, akkor először if-fel megnézed, a hogy tömb_i-re a feltétel teljesül-e vagy nem és aszerint hajtja végre az utasításokat.

2016. márc. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyjából rávezettél :D
2016. márc. 9. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!