Memekkora a súrlódási eggyüttható, ha 1000N súlyú testet vízszintes hatásvonalú 3m/s^2 gyorsulással 50 N húzóerő gyorsít? (SOS)


valaki le tudja írni a megoldást, nem igazán értem?

Előre is köszönöm a segitséget!



2016. márc. 4. 22:10
 1/1 Minekvan ***** válasza:

F=húzóerő, Fs= súrlódási erő, m=100kg, g=10kg/m*s^2. mű=súrlódási együttható


F+Fs=m*a, Fs=mű*m*g, F+mű*m*g=m*a, mű=(m*a-F)/m*g,


mű=(100*3-50)/100*10=0,25

2016. márc. 5. 00:40