Valaki sürgősen, segítene?


Holnap dolgozatot írunk fizikából és egy feleadatot nem értek valaki segítene hogy kell megoldani:

Egy transzformátor a primer és a szekunder tekercsek menetszámának aránya 4:1.Mekkora a szekunder feszültség,ha a primer tekercs áramforrása 160 V-os?

Előre is köszi a válaszokat (flegma megjegyzésektől kíméljetek!



2016. márc. 3. 17:51
 1/3 A kérdező kommentje:
Légy szíves valaki segítsen :(
2016. márc. 3. 17:56
 2/3 bongolo ***** válasza:

Annyit kell megtanulni, hogy ha a menetszámok aránya valamilyen, akkor a feszültségek aránya is pont ugyanolyan.


Most n₁:n₂ = 4:1

Akkor U₁:U₂ = 4:1 szintén.

Tehát 160:U₂ = 4:1


Az arány pedig sima osztást jelent:

160/U₂ = 4

U₂ = 160/4 = 40


Tehát a szekunder feszültség 40 V.


---

Lesz majd olyan feladat is, hogy mennyi az áramerősség. Azt meg be kell magolni, hogy ott meg pont fordítva van:

Ha a menetszámok aránya x:y, akkor az áramerőssgek aránya y:x


---

A harmadik fajta kérdés meg az, hogy milyenek a teljesítmények a két oldalon ha a menetszámok aránya ilyen meg olyan. A válasz pedig az, hogy egyformák, mindegy, milyenek a menetszámok.

2016. márc. 3. 18:03
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy leírtad:)
2016. márc. 3. 18:09