Harmonikus oszcillátor energia függvénye Z=(m/2)v^2 + (k/2)x^2. Adjuk meg a fordulópontokat tetszőleges E energiájú mozgásra, mont E függvényeit!


Tudna valaki segíteni?



2016. febr. 28. 12:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Klasszikus mechanika feladat.

A sebesség abszolút értéke 1 dimenzióban: |v|=sqrt(2/m*(E-V(x))

Ez egy elsőrendű közönséges, szeparálható diffegyenlet:


t-t_0 = sqrt(m/2)* integrál(x_0-tól x-ig) |dx|/(sqrt(E-V(x))) = sqrt(m/2)* int(x_0, x) (+-)dx/(sqrt(E-V(x)))

Ez az integrál útvonalfüggő, a fordulópontban dx előjelet vált, az x(t) pálya visszafordul. Tehár fordulópont a legközelebb elért E=V(x_f)

2016. febr. 28. 13:56