~Kata~ kérdése:

Egy kerékpáros három nap alatt tett meg egy 108 km-es útszakaszt. A második nap 6 km-rel többet tett meg, mint első nap, harmadik nap pedig 6 km-rel többet tett meg, mint második nap. Milyen hosszú az első napon megtett út?

2016. febr. 22. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:
30 km.
2016. febr. 22. 20:29
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez egy számtani sor

a1 = ?

d = 6

n = 3

Sn = 108

Az összegképletben csak az a1 ismeretlen.


De lehet egyszerűbben is.

Első nap: a1

Második nap: a2 = a1 + 6

Harmadik nap: a3 = a2 + 6 = a1 + 12

Az összegük 108

vagyis

a1 + a2 + a3 = 108

a1 + a1 + 6 + a1 + 12 = 108

összevonod

3a1 + 18 = 108


Remélem, innen már ki tudod számolni az a1-t. :-)

2016. febr. 22. 21:38