2016. febr. 22. 20:26
2/2 anonim válasza:
Ez egy számtani sor
a1 = ?
d = 6
n = 3
Sn = 108
Az összegképletben csak az a1 ismeretlen.
De lehet egyszerűbben is.
Első nap: a1
Második nap: a2 = a1 + 6
Harmadik nap: a3 = a2 + 6 = a1 + 12
Az összegük 108
vagyis
a1 + a2 + a3 = 108
a1 + a1 + 6 + a1 + 12 = 108
összevonod
3a1 + 18 = 108
Remélem, innen már ki tudod számolni az a1-t. :-)