Meg oldjátok ezt a fizika feladatot?


Itt van a feladat:

Elkerülhető-e az összeütközés, ha az 54 km/h sebességel haladó jármű előtt 95 m távolságban forgalmi akadály bukkan fel, és a jármű 1,25 m/s2(méter/secundumnégyzet) lassulással fékezhető? Vegyük figyelembe, hogy az akadály észlelése és a fékezés kezdete között a reakcióidő 1s. (A féktávolság a reakcióidő, és a fékezés alatt megtett út)

Ezeket a képleteket használhatjuk:

v=v0+a*t

d= v0*t+a*t2

----

2

v2=v0*a*d


v0-kezdeti sebesség

v= végső sebesség

a- gyorsulás

t-idő

d- távolság,út



2016. febr. 21. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Igen, én meg tudom oldani.
2016. febr. 21. 16:51
 2/3 A kérdező kommentje:
A második képlet helyesen : d= v0+(a*t2)/2, mert el csúszott a 2 :)
2016. febr. 21. 16:51
 3/3 Minekvan ***** válasza:

Sajnos, ekkora lassulásnál az ütközés elkerülhetetlen.

A megállás ideje 95m-en belül 12,33s plusz a reakció 1s ez együtt 13,33s, ez idő alatt a kocsi kezdő sebességét figyelembe véve, ami 15m/s, 104,95m utat tesz meg.


d=v0*t-95, t=gyök(2*95)/1,25= 12,33s+1s=13,33s


d=15*13,33-95=104,95m

2016. febr. 21. 18:07