Ezt a feladatot valaki meg tudta oldani? Ismeritek? Többi lent


Na szóval az lenne a feladat, hogy:

Van apa és a fia, az apjának van egy bizonyos mennyiségű juha és a fiának is van egy bizonyos mennyiségű juha, és ha az apa a fiának adna egy juhot, akkor mindkettejüknek ugyanannyi juha lenne, de ha a fia adna az apjának egy juhot akkor az apjának kétszer annyi juha lenne, mint a fiának!

Mennyi juha van az apának, és a fiúnak??

Sehogysem jöttem rá :D

Köszi előre is a válaszokat, de lehetőleg mmagyarázzátok is el!:D



#juh #apa #fia #mennyi juh van
2016. febr. 16. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem nehéz.

Két ismeretlenes egyenlet, apa juhai: a, fiú juhai: f


"és ha az apa a fiának adna egy juhot, akkor mindkettejüknek ugyanannyi juha lenne,"


a-1 = f+1


"de ha a fia adna az apjának egy juhot akkor az apjának kétszer annyi juha lenne, mint a fiának! "


2 x (f-1) = (a+1)


mondjuk 2. egyenlet alapján:

a = 2f - 3


ezt 1. egyenletbe behelyettesíted:

2f - 4 = f + 1

f = 5


innen pedig: a = 7

2016. febr. 16. 21:26
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :D
2016. febr. 16. 21:31