Mennyi a tömege?
•1 mol szénatom:
•6×1023 dikon db natriumatom
2 mol magnézium atom
0,5 mol magneziumatom
0,25 mol magnézium atom
2,5 mol magneziumatom
6×10 23 dikon db kenatom
5 mol natriumatom
2 mol kalciumatom
12×10 23 dikon db szénatom?
2016. febr. 14. 12:25
1/1 anonim válasza:
Elöljáróban fontos annyit tudnod, hogy 1 mol az 6*10^23 db részecskét jelent. És itt mikor tömegre átszámolsz, akkor figyelembe veszed az egyes elemek moláris tömegét, és ezzel szorzol - perrendszerből kiolvasod ha nemtudod fejből. Ugye képlettel kifejezve: n=m/M. Ebből következik, hogy m=n*M.
/Ahol n az anyagmennyiség, m a tömeg, és M a moláris tömeg/
Így lesz például:
1 mol C-atom (1*12 [utóbbi a moláris tömeg]) 12g
6*10^23 db Na-atom - ez 1 mol Na, mely (1*23) 23g
2 mol Mg-atom (2*24) 48g