Kémia. Mol? Lent (többi lent)


Mennyi a tömege?

•1 mol szénatom:

•6×1023 dikon db natriumatom

2 mol magnézium atom

0,5 mol magneziumatom

0,25 mol magnézium atom

2,5 mol magneziumatom

6×10 23 dikon db kenatom

5 mol natriumatom

2 mol kalciumatom

12×10 23 dikon db szénatom?



#kémia #mól #anyagmennyiseg
2016. febr. 14. 12:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Elöljáróban fontos annyit tudnod, hogy 1 mol az 6*10^23 db részecskét jelent. És itt mikor tömegre átszámolsz, akkor figyelembe veszed az egyes elemek moláris tömegét, és ezzel szorzol - perrendszerből kiolvasod ha nemtudod fejből. Ugye képlettel kifejezve: n=m/M. Ebből következik, hogy m=n*M.

/Ahol n az anyagmennyiség, m a tömeg, és M a moláris tömeg/


Így lesz például:

1 mol C-atom (1*12 [utóbbi a moláris tömeg]) 12g

6*10^23 db Na-atom - ez 1 mol Na, mely (1*23) 23g

2 mol Mg-atom (2*24) 48g

2016. febr. 14. 12:44