F= 20N
m= 1kg
t= 5s
W=?
Milyen képlettel lehet kiszámolni?
2016. febr. 13. 14:19
1/1 tatyesz válasza:
W=Fs (vagyis munka egyenlő erő * megtett út)
F=ma (vagyis a test F erő hatására F/m gyorsulással fog mozogni)
a=20N/1kg=20m/s²
s=1/2·a·t²=1/2·20·5²=250m
W=Fs=20·250=5000J