A hőmennyiség lehet negatív is?


Ugye Q=c*m*deltaT

Es deltaT=t2-t1

És ha mondjuk

t2=20C

t1=40C

Akkor deltaT=20-40=(-20)C

Tehat akkor a hőmennyiség is negatív lesz ugye? Vagy ezt figyelmen kívül kell hagyni és pozitívat kell írni?


Előre is köszi



2016. jan. 31. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:
A hőtanban általánosan elfogadottan pozitívnak tekintjük a rendszerrel közölt hőt és a rendszer által végzett munkát, negatívnak pedig a rendszer által leadott hőt és a környezet által a rendszeren végzett munkát. A belső energia változása természetesen pozitív, ha növekedésről, illetve negatív, ha csökkenésről van szó.
2016. jan. 31. 15:10
 2/2 Minekvan ***** válasza:

A hőmennyiség fizikai értelemben se nem negatív, se nem pozitív.Úgy ahogy nincs negatív tömeg, vagy pozitív tömeg.A hő ugyanakkor mennyiségében adott, vagy változhat. "Valamiből" elvonódik, "Valamihez" hozzáadódik, vagy kiegyenlítődik.Tehát a hőmennyiség változásakor a hőmérséklet változás abszolút értékével számolunk.A fajhőnél is J/(Kg*°K) láható, hogy a hőmérséklet külömbözetére a deltaT-nek köszönhetően változik a közölt hőmennyiség.Példa: melegítünk 1kg vizet, 20°C -ról 80°C-ra.

Q=m*c*(80-20) vagy Q=m*c*|(20-80)|, mindegy, mert a változás ugyanaz 60°C és ez a lényeg.


Q=-Q Q=|-Q| Q=Q

2016. febr. 3. 16:11