Az értelmezési tartományt kell meghatározni
arcsin((2x-1)/(4x+2))
Akárhogy számolom nekem x>=-1/6 vagy x>=-3/2 jön ki, pedig elvileg x>=-1/6 vagy x<=-3/2 a megoldás.
2016. jan. 30. 18:04
1/1 vurugya béla válasza:
Ezt kell megoldani:
-1 <= (2x-1)/(4x+2) <= 1
1. eset
Ha x<-0,5, akkor a negatív nevezővel szorozva megfordulnak a jelek:
-4x-2 >= 2x-1 és 2x-1 >= 4x+2
x <= -1/6 és -3/2 >= x a megoldás, ebből -3/2 >= x ez az első esetbe esik.
2. eset
Ha x >= -0,5, akkor a pozitív nevezővel szorozva maradnak a jelek:
-4x-2 <= 2x-1 <= 4x+2
x >= -1/6 és -3/2 <= x a megoldás, ebből -1/6 <= x, ez a 2. esetbe esik.
Tehát a Te megoldásod a hibás.