10. osztályos matek: Párhuzamos szelők/szelőszakaszok tétele?


[link]



Hogy kell megcsinálni? Előre is köszönöm!


2016. jan. 27. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:

A kis háromszög hasonló a nagy háromszöggel, vagyis:

c/e = (c+d)/f

a/e = (a+b)/f

Mindegyik egyenletben csak a 'd' illetve csak a 'b' a kérdéses, ki tudod számolni.

2016. jan. 27. 21:13
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom így sem. Le tudnád írni a számolást?
2016. jan. 27. 21:25
 3/6 anonim ***** válasza:

3/4 = (3+d)/9

Hasonlóképp a másik is. De ne mondd, hogy nem megy, mert ez innentől már nem 10. osztályos matek, hanem kb 5! Legalább próbálkozz..

2016. jan. 27. 21:31
 4/6 A kérdező kommentje:
Pedig éppen az nem megy. (Behelyettesíteni én is be tudtam)
2016. jan. 27. 21:35
 5/6 anonim ***** válasza:

3/4 = (3+d)/9

Logikusan beszorzol előbb 4-gyel, majd 9-cel.

3*9 = 4*(3+d)

27 = 12 + 4d

15 = 4d

15/4 = d


Másik a tiéd..

2016. jan. 27. 22:01
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! A zárójelezést rontottam el.
2016. jan. 27. 22:10